Anasayfa / VAKFIN KURUCULARI
VAKFIN KURUCULARI

VAKFIN KURUCULARI

Aşağıda kimlikleri ve tahsis ettikleri mallar ile imzaları bulunan kişiler (Rize noterliğinin 26.09.1977 tarih ve 12895 yevmiye nolu tesis senedinde imzaları bulunan kişiler vakfın kurucularıdır. )

  1. AHMET BANABAK – Mustafa oğlu, 1927 doğumluTahsis ettiği mal; Rize Güneysu Ulucami köyü pafta:10, parsel:847 üzerinde bulunan 286 m2 ve altı katlı kuran kursu binasının arsa ve binadan bu parseldeki hissesi nisbetinde.
  2. AHMET KAR – Mutafa oğlu, 1927 doğumlu Tahsis ettiği mal; Rize Merkez Ulucami köyü Pafta:10, Parsel:847 üzerindeki 286 m2 arsa üzerinde altı katlı kuran kursu binasının hissesi nisbetinde.
  3. MAHMUT YIĞCI – Mustafa oğlu, 1934 doğumlu Tahsis ettiği mal; ; Rize Merkez Ulucami köyü Pafta:10, Parsel:848 üzerindeki 286 m2 ve üzerindeki altı katlı kuran kursu binasının hissesi nisbetinde.
  4. MUSTAFA İSTİFOĞLU – Abdullah oğlu, 1325 doğumlu

Güneysu nahiyesi merkez kuran kursu ve camii yaptırma ve yaşatma deneği adına dernek başkanı belirtilen taşınmaz üzerinde 286 metre kare ve altı katlı kuran kursu binası içindeki demirbaş ve mefruşatı ile birlikte adı geçen cemiyetin 8derneğin) bu binanın yapılışında harcadığı para ve her türlü haklarını ve bina mülkiyetinde haklarını iş bu vakfa tahsis etmiştir, dediler.

İş bu Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı tesis senedi ek düzeltme beyanı ile birlikte yedi nüsha tanzim edilmiş olup, ilgililere verildi, okudular imzaları alındı, bende imzalayıp noter mührü ile mühürledim. İş bu ek düzeltme beyanından iki adet asıl ve dört adet tasdikli sureti ilgililere verildi. Bir adet imzalı aslı dairede alıkonuldu.